A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Турійської селищної ради

Поради педагогам

Дата: від до Скинути

Розвиваючі ігри та вправи для дітей з синдромом Дауна

Від успішного становлення ігрової діяльності залежить психічне здоров'я і подальший розвиток будь-якої дитини, як з нормою інтелекту, так і дитини з інтелектуальними порушеннями, зокрема дитини з синдромом Дауна. У дітей з синдромом Дауна є потенціал для розвитку ігрової діяльності, за умови організації спеціального корекційного навчання, з урахуванням особливостей психічного розвитку даної категорії дітей. Тому роботу з формування ігрової діяльності дітей з синдромом Дауна необхідно починати з раннього дитинства.

15:09 02.11.2020

Діти з синдромом Дауна. Хто вони?

Хоча термін «синдром Дауна» з'явився більше ста років тому, тільки в останні десятиліття  медики, психологи та педагоги почали трактувати його трохи інакше, ніж раніше. Слово «синдром» означає безліч ознак чи особливостей. Назва «Даун» походить від прізвища лікаря Джона Ленгдона Дауна, який вперше описав цей синдром у 1866 році. У 1959 році французький професор Лежен довів, що синдром Дауна пов'язаний з генетичними змінами.

16:45 27.10.2020

Особливості навчання та виховання дітей з інтелектуальними порушеннями

Розумова відсталість – стійке порушення пізнавальної діяльності людини, яке виникає внаслідок органічного пошкодження ЦНС. Ступінь ураження головного мозку різна: за складністю, локалізацією, часом впливу хвороботворного фактору.

11:53 20.09.2020

Особливості навчання та виховання дітей з порушеннями опорно-рухового апарату

Руховий аналізатор — це нейрофізіологічна система, яка здійснює аналіз і синтез сигналів, що виникають в органах людини та тварин. Руховий аналізатор складається з периферійних відділів, специфічних нервових волокон (чутливі нерви, що несуть нервові імпульси до головного мозку), відповідних підкіркових структур і кіркового відділу, розташованих в лобних долях кори головного мозку. Руховий аналізатор бере участь у підтримці постійного тонусу (напруги) м’язів тіла та координації рухів. Порушення, які відбуваються у руховому аналізаторі, призводять до певного, атипового розвитку особистості дитини.

11:44 18.09.2020

Особливості навчання та виховання дітей з порушеннями зору

Зір (від лат. visus – зір)  – це здатність організму сприймати і диференціювати світлові подразнення за допомогою зорового аналізатора, що реалізується через зорову систему або зоровий аналізатор людини, який являє собою сукупність нервових структур, що сприймають і диференціюють світлові подразнення і визначають силу, напрямок, активність світла, його віддаленості, тобто проводять складну зорову орієнтацію в просторі. Зоровий аналізатор є складною нервово-рецепторною системою. Гострота зору – це здатність ока розрізняти дві точки, що світяться, як окремі при мінімальній відстані між ними.

11:37 18.09.2020

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора