A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальна установа "Інклюзивно-ресурсний центр" Турійської селищної ради Волинської області

Ігри з цифрами і числами для дошкільників.

Дата: 08.10.2020 16:31
Кількість переглядів: 12307

Гра – провідна діяльність у дошкільника. За допомогою гри дитина вивчає нові знання і закріплює їх. Математичні ігри познайомлять дітей з цифрами, числами, основами рахунку, з арифметичними діями, а також посприяють розвитку мовлення, уваги, пам'яті, мислення.

Варіанти ігор та вправ:

«Прибери цифру»

Гра розвиває увагу, швидкість реакції, мислення, спритність, і закріплює навички рахунку.

Викладаємо послідовно картки з числами від 0 до 10. Дорослий ставить завдання, а дитина повинна виконати його. Наприклад, "Прибери цифру 7", "Прибери цифру між 2 і 4", "Прибери цифру, яка більше 3 на 2" і т. д.

Завдання можна задавати у вигляді загадок, відгадкою буде та цифра, яку необхідно прибрати. Наприклад:

Одиничка – цифра рівна
і до стовпчика подібна.
Всі рахунки, всі таблички
починають з одинички.

«Плутанина»

В процесі гри закріплюємо знання цифр, рахунку від 0 до 10 в прямому і зворотному порядку, а також увагу і пам'ять.

Розкладаємо цифри по порядку, далі дитина відвертається, а дорослий змінює їх місцями. Завдання дитини знайти і виправити помилку.

«Назви сусіда»

Гра також допоможе закріпити знання про рахунок від 0 до 10 в прямому і зворотному порядку.

Для гри знадобляться картки із зображенням вагончиків, у віконцях написані числа, одне віконце не підписане. Завдання дитини – назвати пропущене число. Якщо гра проходить в дитячому колективі, то можна перетворити її в змагання. Хто швидше назве правильну відповідь.


«Драбинка»

Гра допомагає розвивати у дитини уявлення про послідовність чисел, вміння порівнювати їх.

Розглядаємо (попередньо побудовану з конструктора або намальовану на папері) числову драбинку. Рахуємо сходинки (прямий і зворотний порядок), називаємо найменший поріжок, потім великий – порівнюємо, далі порівнюємо між собою інші.

«Збери всі листочки»

Гра допомагає закріпити знання про склад числа.

Для гри знадобляться пелюстки з прикладами, серединки квітки з числами. Дорослий пропонує дитині зібрати квітку відповідно до правильного рішення прикладу. Якщо в родині є ще діти, то можна розділитися на 2 команди і позмагатися, хто швидше збере "правильні" пелюстки для квітки.

«Математична рибалка»

Гра допоможе познайомити та закріпити знання про склад числа.

Дорослий пропонує розкласти рибок (з написаними на них прикладами) в потрібне відро (з написаними на них числами).

«Чарівна торбинка»

Тренувати дітей в рахунку за допомогою різних аналізаторів. Закріпити уявлення про кількісні співвідношення між числами. Розвивати логіку, мислення, увагу.

У чарівній торбинці знаходяться: рахунковий матеріал, два-три види дрібних іграшок. Ведучий вибирає когось із дітей ведучим і просить відрахувати стільки предметів, скільки той почує ударів молоточка, бубна або стільки предметів, скільки кружків на картці. Діти, які сидять за столами, рахують кількість ударів і показують відповідну цифру.

«Скільки»

Розвивати вміння рахувати, слух та увагу.

На дошці закріплюється 6–8 карток з різною кількістю предметів. Ведучий говорить: «Зараз я загадаю загадку. Той, хто її відгадає, перерахує предмети на картці і покаже цифру. Слухайте загадку. Сидить дівчина в коморі, а коса її на дворі». Гравці здогадалися, що це морква, перераховують, скільки морквин намальованих на картці, і показують цифру 4. Хто швидше підняв цифру, стає ведучим. Замість загадок можна давати опис предмета. Наприклад: «Ця тварина ласкава і добра, вона не розмовляє, але знає своє ім'я, любить грати з м'ячем, клубком ниток, п'є молоко і живе разом з людьми. Хто це? Порахуйте скільки».

«Якої іграшки не стало»

Закріпити порядковий рахунок предметів, поняття «скільки». Розвивати увагу, пам'ять.

Ведучий виставляє кілька різнорідних іграшок. Діти уважно розглядають їх, запам'ятовують, де яка іграшка стоїть. Всі заплющують очі, ведучий прибирає одну з іграшок. Діти розплющують очі і визначають, якої іграшки не стало. Наприклад, сховалася машинка, вона стояла третьою справа або другою ліворуч. Хто правильно відповів, стає ведучим.

«Відповісти без слів»

Попросіть дитину відповісти на питання, не промовляючи ні звука, за допомогою карток з цифрами.

  • Скільки козенят було у кози з казки про вовка і козенят? (Сім)

  • Скільки казкових персонажів тягнуло ріпку? (Шість)

  • Скільки днів у тижні? (Сім)

  • Скільки ти знаєш зимових місяців? (Три)

  • Яка цифра стоїть між четвіркою та шестіркою? (П’ять)

«Головоломка»

Запропонуйте дитині заповнити порожні клітинки і вставити пропущені цифри в кожен ряд.

«Злови цифру «3»

Попросіть дитину хлопнути в долоні, коли вона почує цифру «3». В інших випадках плескати не треба. Отже, почали:

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 5, 2, 3, 4, 6, 7, 8, 9, 10, 3, 4, 6, 5, 4, 3, 2, 1, 3, 3, 3, 3, 3, 3 (в кінці гри цифру «3» потрібно сказати багато-багато раз підряд, щоб дитина поаплодувала).


«Впізнай цифру на дотик»

Розвивати вміння розрізняти цифри на дотик.

Пропонуються цифри у ввигляді карточки, де контури цифр можуть бути випуклими або, навпаки, увігнути всередину, жорсткі цифри або гладенькі знаки, наклеєні на жорсткий папір. Дитина обстежує і вгадує цифру на дотик.

«Весела гусениця»

Розвивати вміння знаходити місце цифри в числовому ряду, наступне і попереднє числа.

З картону виготовляється картка, на якій зображена гусениця. На тілі гусениці розташовані цифри від 1 до 9, деякі цифри відсутні. Вирізаються з картону кружечки з цифрами відповідного розміру.
Гусениці дуже люблять веселитися. Вони гралися і загубили цифри. Допоможи гусеницям. Дитина вибирає і викладає пропущені цифри.

«Ігри з прищепками»

Запропонуйте дитині порахувати кількість предметів на картинці або прикріпити прищіпку до потрібного числа. Гра тренує навички рахунку і розвиває дрібну моторику рук.

«Математичні пазли»

Роздрукуйте пазли, розріжте їх по лініях. Запропонуйте дитині зібрати пазл, орієнтуючись на послідовність цифр.

«Цифровий лабіринт»



 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора